WELLNESS INSTITUTETM EĞİTMEN KADROSU

Wellness Institute, planlanan tüm eğitim programlarının başarısının ancak nitelikli olarak yetişmiş eğitmenlerle sağlanacağının farkındalığıyla, alanlarında uzman ve akademik deneyime sahip, spor dalları konusunda birikimli, spor teknolojisini kullanan, bilimsel veriler ışığında araştırmalarını düzenleyen, bilgi ve yeteneklerini sürekli yenileyen, diyaloğa açık, davranış bilimleri konusunda bilgi ve becerilere sahip bireylerle birlikte ilerlemektedir. Eğitimcilerimizin ortak amacı, eğitim programlarına katılan tüm katılımcıların, fitness-wellness alanındaki temel donanım ve ihtiyaçlarını sağlayarak yeni bir vizyon oluşturmalarına katkı sağlamaktır.

1998-2005 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. 2007-2008 yılları arasında İngiltere, Loughborough Üniversitesi, Spor ve Egzersiz Bilimleri Fakültesi’nde Spor Biyomekaniği Uzmanlığını aldı. 2009-2015 yılları arasında Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Spor Anabilimdalı’nda Doktora eğitimi tamamladı. Yetişkinlerde ve Özel gruplarda Spor Eğitimleri üzerine AB projelerinde yer aldı; çok sayıda Ulusal ve Uluslararası Spor Bilimleri Kongreleri’nde sunulmuş Bilimsel çalışmaları ve Science Citation Index ve farklı veritabanlarında yayımlanmış Bilimsel makaleleri bulunmaktadır. Halen Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi olarak çalışmakta ve İstanbul Üniversitesi, AUZEF Sağlık Yönetimi eğitimi almaktadır.

3 Boyutlu Hareket Analizi, Spor branşlarının biyomekanik değerlendirmeleri, Sporda Performans Ölçme ve Değerlendirme, Bilimsel Araştırma Teknikleri, Fonksiyonel Antrenman ve Dizaynı vb. konularda uzmanlaşmıştır.

Dr. Alper Aşçı, lisans eğitimini ODTÜ Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde tamamlamış, yüksek lisans ve doktora ünvanlarını Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi (SBF) Spor Bilimleri Programını bitirdikten sonra almıştır. 1993-1994 tarihlerinde Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde ve 1994-2001 tarihleri arasında HÜ Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek okulunda Araştırma Görevlisi olarak, 2001-2014 yıllarında HÜ Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek okulunda Doktoralı Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Halen Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve spor Yüksek Okulunda öğretim üyesi olarak lisans programında Antrenman Bilgisi, Kondisyon ve Antrenman Teknikleri ile lisansüstü programda ise Antrenman Teorisi ve Yöntemleri derslerini yürütmektedir.

Dr. Alper Aşçı’nın SCI-Expanded indeksde yer alan dergilerde yayımlanmış 7 adet araştırma makalesi, uluslararası kongrelerde toplam 34 bildirisi, ulusal hakemli dergilerde yayımlanmış 19 adet araştırma makalesi, ulusal kongre ve sempozyumlarda toplam 30 adet bildirisi, spor bilimlerinin antrenman ve hareket alanına ait editörlü ulusal kitaplarda 10 bölüm bulunmaktadır. SCI-Expanded indeksdeki yedi çalışmasına toplam 81 uluslararası atıf yapılmıştır. 1991-2014 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi SBF Performans Laboratuvarı bünyesinde, başta futbol olmak üzere birçok spor dalında faaliyet gösteren birçok amatör ve profesyonel kulübün performans testlerini yürütmüş ve değerlendirme raporlarını hazırlamıştır. 1993-2003 arası basketbol, voleybol ve hentbol spor dallarının en üst ve bir alt liglerinde; 2003 yılından günümüze kadar da futbolda en üst ligde kondisyoner olarak çalışmaktadır.

1982 Yılında Ankara Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünden mezun oldu. 1989 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Beden Eğitimi Ve Spor Ana Bilim dalında Yüksek Lisans, 1994 yılında ise Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi Ve Spor Ana Bilim dalında Doktora yaptı. Doktora çalışmalarını İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Egzersiz Fizyolojisi Araştırma ve Uygulama Merkezinde tamamladı. 1983-2008 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Beden Eğitimi Okutmanı olarak görev yaptı. Öğrenci Etkinlikleri koordinatörlüğü görevini yürüttü. 2008-2011 yılları arasında aynı üniversitede Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı.

2001 yılından bu yana Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Rekreasyon Bölümünde görev yapmaktadır. “Sporda Performans Ölçme ve Değerlendirme”, “Egzersiz Fizyolojisi”, “Kuvvet Antrenman Planlamaları” alanında bilimsel çalışmalarına devam etmektedir.

2000-2004- yılında Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünde Lisan Eğitimi ve 2004-2006 yılları arasında; Sakarya Üniversitesi BESYO, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ABD’ında Yüksek Lisans Eğitimini tamamlamıştır. Fitness ve Wellness sektöründe öncü bir çok merkezde uzun yıllar antrenör ve yönetici pozisyonunda görev yapmıştır. 2011-2012 yılları arasında sırasıyla; İsveç ve Hollanda’da FMS-SFMA(Functional Movement Screen & Corrective Exercises Specialist)“Fonksiyonel Hareket Analizi ve Düzeltici Egzersizler Uzmanlığı” eğitimlerini tamamlamıştır. Ardından 2012-2013 yıllarında; merkezi Los Angeles California’da bulunan “Athletes Performans Institue” de “Kuvvet ve Kondisyon Koçluğu” eğitimlerini, 2016’da EXOS; “Performans Specialist Certification”programını da başarıyla tamamlamıştır. Ayrıca; “Core Performans Methodology” ve “Lower Extremity Conditioning” konularında da yeterliliğe sahiptir. Halen; Sporcu Performans Gelişimi konusunda; alanlarında profesyonel; Futbol (U19), Golf, Yüzme, Yelken, Atletizm, Ironman(Full-Half), Futbol Hakemleri (UEFA-FIFA) vb. kategorilerdeki sporcularla bireysel çalışmalarına devam etmektedir. Ulusal ve Uluslararası Spor Bilimleri Kongreleri’nde sunulmuş Bilimsel çalışmaları ve yayımlanmış Bilimsel makaleleri bulunmaktadır. Şuanda; Haliç Üniversitsi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda Uzman olarak; Fitness Uzmanlık Dersleri ve İş Yeri Rekreasyonu derslerin vermektedir.

1975 Yılında Yalovada doğdu. Running Academy ‘koşu ve koşu performansı geliştirme – ölçümleme’ merkezi kurucusudur. Spor hayatına basketbol ile başlamış, 2001 yılından günümüze yurtiçinde ve yurtdışında birçok önemli yarı maraton, maraton ve 100km. üzerinde ‘Marathon Des Sables’ gibi önemli ultramaraton mesafelerinde yarışmıştır. Technogym Master Trainer, NPTI USA Personal Trainer ve aynı zamanda koşu antrenörü olan Tetik, İstanbul’da birçok büyük ve önemli klübün yöneticiliğini yapmış ve kuruluşlarında yer almıştır. Her yıl koşu branşına gönül veren birçok kişiye kuvvet ve koşu antrenörlüğü yaparak, yarış hazırlıklarında destek olan Tetik, Wellness Institute Türkiye içerisinde aktif koşu eğitimlerine ve Academy içerisinde çalışmalarına devam etmektedir.

‘Technogym Master Trainer’ larından, koşu ve kuvvet koçluğu branşlarında eğitmenlik yapan Tuğba Tetik spor hayatına, arçelik spor klübünün alt yapısında voleybol oynayarak başlamış ve uzun yıllar çeşitli klüplerde amatör olarak sporculuk hayatını sürdürmüştür. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunu kazandıktan sonra okul ile birlikte fitness sektörüne giriş yapan Tetik, kuvvet antrenörlüğü, grup fitness eğitmenliği ve koşu branşı alanlarında birçok eğitime katılmış, 11 yıl süresince İstanbul’un önemli klüplerinde görev almıştır. 2014 senesinin sonlarında koşu antrenörlüğü yapan eşi Özgür Tetik ile birlikte, koşan ve çoklu branş sporları ile uğraşan insanların ; performans gelişimlerini arttırmayı, daha sağlıklı spor yapmalarını amaçlayan ve bununla ilgili fiziksel ölçümler yapan Running Academy Performans Ölçüm Merkezini kurmuş ve birçok koşu severin yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen önemli yarışlara hazırlanmasında destek olmuşlardır.

Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü mezunu, Functional Master Trainer ve Technogym Master Trainer Tahmaz ; Sporculuk hayatına atletizm ve basketbol oynayarak başlamıştır. Kendisinin Türkiye ve Avrupa ‘da athletic fitness branşlarında dereceleri bulunmaktadır.

Türkiye ‘de indoor cycling konseptinin kurucularından ve gelişmesinde önemli bir rol oynayan Tahmaz, Wellness Institute Türkiye ‘ de ,Technogym Group Cycle Master Trainer olarak eğitim programları düzenlemekte ve grup dersi etkinlikleri gerçekleştirmektedir.

1994 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Beykoz’da tamamladı. Spor hayatına 2006 yılında Aikido&JuJutsu sporuyla başladı. 2 yıl lisanslı olarak devam ettiği JuJutsu sporunda sarı kuşak (5. Kyu) seviyesine yükseldi. 2009 yılında spor hayatına boks ve fitness ile devam etti. 5 yıllık boks kariyerinde 3 yıl müsabık oldu. 2014 yılında Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nu sekizincilikle kazandı. Günümüzde 6 yıllık lisanslı fitness sporcusu ve Haliç Üniversite Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü 3. Sınıf öğrencisidir. Fitnessve spor dalları için hazırlanmış uluslararası bir çok ingilizce yayınların çevirilerinde katkıda bulunmaktadır.

2013-2017 yılları arası Haliç Üniversitesi BESYO – Antrenörlük Bölümü - Fitness Uzmanlık Dalı Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Uzun yıllar futbol ve basketbol branşların da lisanslı olarak faaliyet göstermiş, aktif sporculuk hayatını sona ermesiyle Fitness ve Wellness sektöründe çalışmaya başlamıştır. Devamında, kendisini “Sporcu Performans Gelişimi” uzmanlığında geliştirerek, bu süre zarfında çeşitli sertifika programlarını başarıyla bitirmiş ve kendi alanıyla ilgili kongre ve seminerlere katılım göstermiştir. Antrenörlük hayatına “Kuvvet ve Kondisyon Koçu” olarak devam eden AKTÜRE, Olimpik branşlardaki sporcularla çalışmalarına devam etmektedir. 21-23 Mayıs 2017 tarihinde, “Uluslararası Balkan Spor Bilimleri Kongresi’nde “Kor Bölgesi Stabilitesinde Diyafram Nefesinin Önemi ve İlerleme Stratejileri” konulu makalesi yer almıştır.